Paški trokut - igra prirode ili trag izvanzemaljske letjelice

Igra prirode, ostatak geološkog razdoblja, djelo ljudskih ruku ili trag izvanzemaljske letjelice - Paški trokut sve više privlači turiste i postaje nova otočna atrakcija. Jednakostranični trokut 500 četvornih metara koji se oblikom i bojom razlikuju od okoline, a kada se kamenje unutar trokuta izloži ultraljubičastim zrakama, svijetli crveno. Paški trokut otkriven je prije gotovo 20 godina i izazvao je veliku pozornost nakon što je snimljen razgovor policijskih službenika koji su s tri različita mjesta izvještavali o neidentificiranoj letjelici. No često ga se povezuje i s događajima iz 1997. kada su na ovom ovdje području viđeni NLO fenomeni, kaže Drago Peslać iz Duap Polarisa Split. Novalja je poznato turističko odredište, ali sve više posjetitelja na Pag dolazi u potrazi za mistikom.
 
 
Povodom navedene teme 12.05.2018. održan je simpozij "Drevna mistika otoka Paga"
 
 

pag-simpozij_1

pag-simpozij_2

pag-simpozij_3

pag-simpozij_4

Udruga Trag

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok Decline